5. 6. 7. 8. Sınıf İngilizce Müfredat Değerlendirme Raporu | Ortaokul İngilizce

test

5. 6. 7. 8. Sınıf İngilizce Müfredat Değerlendirme Raporu

5. 6. 7. 8. Sınıf İngilizce Müfredat Değerlendirme Raporu

LisansÜcretsiz
DilEnglish
Dosya Boyutu16 kb
ÜreticiArşiv
İşletim SistemiWord
Eklenme Tarihi2 sene önce
Hemen indir (16 kb)
20009 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

EK-1/B

YENİ İLKÖĞRETİM PROGRAMLARI UYGULAMA SÜRECİNİ DEĞERLENDİRME FORMU

(6, 7 ve 8. Sınıf / İngilizce)

 

OLUMLU YÖNLER

KARŞILAŞILAN SORUNLAR
 

Uygulama Öncesi Planlama Çalışmalarına İlişkin Görüşler

Öğretmene, uygulama öncesinde kılavuz kaynak olması için yeterince kaynak sunmaktadır. Kaynak program, sunduğu yönergeler sayesinde, öğretmenin işini kolaylaştırabilmektedir. Sunulan kaynakların uygulama öncesinde temin edilmesi ve sınıf ortamına getirilmesi ülkenin kırsal kesimlerinde zor olmaktadır. Böyle olunca sınıf içi uygulamalar da değişmek zorunda kalabilmektedir.
 

Sınıf İçi Uygulamalara İlişkin Görüşler

Öğrenciler program tarafından sunulan sınıf içi uygulamalara katılmaya meyil göstermektedir. Özellikle katılım oranı 6. ve 7. Sınıflarda daha fazla olabilmektedir. Bu konuda 6. Sınıflarda ciddi bir sorunla karşılaşılmadı. Ancak 7. Ve 8. Sınıflarda sınıf içi uygulamalara katılım oranı düşmektedir.
 

Sınıf İçi Etkileşime İlişkin Görüşler

Bu konuda, 6. Ve 7. Sınıflar için kaynak program oldukça etkin olmaktadır. Öğretmen ile öğrenciler arasında ve aynı zamanda öğrencilerin kendi aralarında sınıf içi etkileşime sık sık girilebilmekte ve böylece program açısından sıkıntı yaşanmamaktadır. 8. Sınıflarda sınıf içi etkileşimde sorun yaşanabilmektedir. Bunun temel nedeninin, dinleme aktivitelerine “çok” fazla ver yerilmiş olmasından kaynaklandığını düşünüyorum.
 

Değerlendirme Çalışmalarına İlişkin Görüşler

Kaynak program gereğince öğrencilerin kazanımlarını değerlendirme noktasında uygun aktiviteler bulunmaktadır. Bu konuda kaynak programın eleştirilebilecek bir yönünün olmadığı kanaatindeyim.
20009 kez indirildi